Vývoj

Firma MSR Engines se specializuje především na vývoj nízkoobjemových závodních i klasických spalovacích motorů.

V oblasti vývoje spalovacích motorů nabízíme řešení tvaru přepouštěcích kanálů a dále jejich optimalizaci. Využíváme nejmodernější techniky měření proudění- anemometrický tester Jaroš a simulace proudění- vzájemnou spoluprácí s technickými univerzitami v Brně využíváme simulační programy pro zobrazení vnitřní aerodynamiky proudění a to především program Fluent.

Pro vývoj vnitřní aerodynamiky používáme k výrobě modelů z počítačového 3D modelu metodu tzv. 3D tisku nebo také laserové stereolitografie. Vnitřní aerodynamiku motoru jsme schopni optimalizovat pro dosažení maximálního výkonu v potřebných otáčkách ještě před zahájením výroby forem.

Vývoj motorů dodáváme jako komplet tzn. včetně vývoje forem pro slévárenství, výroby forem opracování odlitků i výrobu všech komponentů spalovacích motorů.

Nabízíme vývoj a výrobu forem pro přesné lití hliníku.

Ve spolupráci s našími kooperanty provádíme vývoj a výrobu elektronického příslušenství motoru především zapalovacích a řídících jednotek.

Firmy využívající našich služeb : KTM Road Racing, MAXTER ( karting ), MVVS, 3W (letecké modelářství ), JAWA Speedway.

CAD konstrukce
Optimalizace proudění při návrhu modelu
Měření proudění na anemometrickém testeru JAROŠ
Vývoj a výroba forem pro přesné slévárenství
Výroba přesných jader
Výroba a opracování odlitků
Vývoj a dodávky kompletních motorůZapalovací a řídící jednotka motoru ICU-L, ICU-S, ICU-P – podrobný popis v kategorii produkty.

Evropské strukturální fondy   Operační program Podnikání a inovace